Vaikų vasaros stovykla “Zanavykutis”


Vaikų vasaros stovykla “Zanavykutis”

2021 m. rugpjūčio 9 – 13 dienomis, siekiant pasiūlyti  vaikams turiningą ir aktyvų  poilsį bei kompensuoti moksleiviams patirtus mokymosi ir  gyvo bendravimo praradimus, patirtus dėl COVID – 19 pandemijos, Zanavykų muziejus organizavo vaikų vasaros stovyklą „Zanavykutis“, kurią finansavo  Šakių rajono savivaldybė. Stovyklos tikslas – pasitelkiant krašto tradicijas, papročius, kultūros ir istorijos paveldą, organizuoti kūrybišką ir prasmingą poilsį, kuris mokinius skatintų pažinti gimtojo krašto istorinį palikimą, tradicinę kultūrą, ugdytų kūrybiškumą, skatintų turiningą ir aktyvų laisvalaikio leidimo būdą.

Stovyklos  metu organizuotose veiklose dalyviai susipažino su savo krašto  istorija, tradicine kultūra, žymiomis krašto asmenybėmis. Kūrybinių veiklų metu stovyklautojai išbandė audimo amatą, knygų rišimo būdus ir technikas, tekstilės dekoravimą bei Vinco Kudirkos muziejuje – mozaikos gaminimo technologiją. Edukacinių užsiėmimų metu  didelis dėmesys buvo skirtas   moksleivių bendrųjų gebėjimų lavinimui. 

Buvo organizuotos dvi išvykos. Pirmiausiai stovyklautojai  vyko į Kudirkos Naumiestį. Aplankytas Vinco Kudirkos muziejus bei apžvelgtos Kudirkos Naumiesčio miestelio įdomybės. Muziejuje vykusių veiklų metu organizuotos orientacinės varžybos,  kurių metu vaikai susipažino su Lietuvos atgimimo dalyviais, istoriniais faktais.  Taip pat žiūrėjo edukacinį filmuką apie Vincą Kudirką, prie jo paminklo sugiedojo Lietuvos himną bei aplankė tautinės giesmės kūrėjo kapą.

Kita edukacinė pažintinė išvyka vyko Lekėčių girininkijos  gamtos ir miškininkystės istorijos informacijos centre. Jos metu dalyviai lankėsi miško muziejuje, kuriame susipažino su vietinėmis paukščių ir gyvūnų rūšimis, jau išnykusiomis šio krašto gyvūnų populiacijomis ir naujomis invazinėmis rūšimis, augalų įvairove. Žiūrėjo pažintinį edukacinį filmą apie Novaraisčio ornitologinį draustinį. Vyko žygis prie Lekėčių šaltinio. Kelionės  atgal metu stovyklautojai  aplankė  partizanų J. Būtėno ir P. Jurkšaičio žūties vietą.

Stovyklos užbaigimo renginio metu vyko dalyvių sukurtų darbelių paroda. Visos stovyklos veiklų metu dalyviai rinko taškus – tulpytes, kurios buvo teikiamos už aktyvumą, pagalbą, savanoriškai įvykdytas užduotis. Daugiausiai tulpyčių surinkusiems stovyklos dalyviams buvo įteiktos suvenyrinės dovanėlės. Visiems stovyklautojams įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą stovyklos veiklose.   Stovyklą vainikavo aktyvi pramoga lauke su milžiniškais muilo burbulais.

Stovyklos „Zanavykutis“ metu dalyviai susipažino su gimtojo krašto istoriniu palikimu, tradicine kultūra. Kūrybinių veiklų metu ugdė bendruosius gebėjimus, kūrybiškumą, turiningą ir aktyviai  leido laisvalaikį.

Skip to content