Zyplių dvaras

Zyplių dvaras

Kultūros paveldas

Zyplių dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Įkurtas XIX a. viduryje, dvaro ansamblį sudaro išlikusių 11 pastatų, kuriuos supa 21 ha teritoriją užimantis parkas.

Zyplių dvaro rūmai – tarsi sulipdyti kelių dvaro savininkų. XIX a. viduryje Polocko gubernijos dvarininkas Jonas Bartkovskis pastatė vieno aukšto klasicistinius dvaro rūmus. Jie dabar stovi įkomponuoti vidurinėje pastato dalyje. Kitas savininkas, grafas Tomas Potockas, iš abiejų galų pristatė dviaukščius korpusus. Bene puošniausias rūmų kambarys – šokių salė. Iš jos tiesiai būdavo galima išeiti į parko pusėje esančią terasą, puoštą simetriškai išdėstytomis vazomis. Valdant Potockiams, čia klegėjo aukštuomenė. Dvare lankėsi menininkai ir dailininkai.

Ir dabar Centriniuose dvaro rūmuose nuolat organizuojamos Lietuvos ir užsienio šalių parodos, įvairūs muzikos festivaliai ir koncertai, vykdomos edukacinės programos ir ekskursijos.