Vilijos Čiapaitės akvarelės darbų paroda “Prakalbintoji…”

Share this post


Vilijos Čiapaitės akvarelės darbų paroda “Prakalbintoji…”

Kovo 31 d. (ketvirtadienį) 11 val. Zanavykų muziejuje vyks susitikimas su akvarelės darbų parodos „Prakalbintoji…“ autore Vilija Čiapaite. Susitikimo metu galima bus pabendrauti su autore, pasidalinti mintimis, sužinoti darbų liejimo paslaptis.

Menininkės prisistatymas:

Esu Vilija Čiapaitė. Gimiau Kalvarijoje, daugiavaikėje šeimoje. Nuo vaikystės buvau smalsi ir viską troškau išbandyti savo kailiu. Mokiausiu tuometinėje Kalvarijos Br. Pušinio vidurinėje mokykloje, kur piešimo mokytoja Mičiulienė mokė piešimo pradmenų. Tai tiek ir buvo praktikos…Jau nuo vaikystės bandydavau piešti. Mėgėjiškais piešinukais buvo išmarginti sąsiuviniai, dėl ko dažnai tekdavo aiškintis mokytojams ir dėstytojams.

Gyvenimas taip pakoregavo, kad dirbant laikraščio „Prienų Kronika“ vadybininke ir neetatine korespondente teko paimti pieštuką į rankas. Tuo metu fotoaparatai buvo prabanga, tad vietoje nuotraukų išbandžiau karikatūrų piešimą.  Pirmieji piešiniai buvo atliekami pieštuku. Pasitelkusi fantaziją piešiau žolynus ir laukuose žydinčias gėles.
A.A. poetei Stefai Juršienei iliustravau poezijos knygeles „Rytą vakarą”, „Balandis pūgoje”, „Ir niekas kaip viskas”, „Pūgos gėlė“.
Mano parodos vyko Veiveriuose, Šilavote, Birštone, Prienuose, Zanavykų muziejuje Šakių rajone. . taigi tapydama atsiduriu visiškoje vandens ir dažų galioje. Tai nuostabiausias jausmas, kuomet beregint skleidžiasi žiedlapiai…
Noriu pasidžiaugti, kad piešimas yra gyvenimo dalis. Kalbu savo kalba, nesu mokiusis jokioje meno mokykloje, tad, kaip sakoma, kaip jaučiu, matau, taip perteikiu popieriaus lape…

Mano darbais džiaugiasi privatūs asmenys Norvegijoje, Anglijoje ir Prancūzijoje bei Lietuvoje.

Kviečiame dalyvauti.


Paroda veiks iki gegužės 12 d. 

Skip to content