DVIRAČIŲ ŽYGIS BUDRY-ŠAKIAI


DVIRAČIŲ ŽYGIS BUDRY-ŠAKIAI

Birželio 3-5 dienomis mūsų partneriai, tęsdami projekto „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai – Budry“ veiklas, organizavo dviračių žygį nuo Budrių miestelio (Lenkija) iki Zanavykų muziejaus (Lietuva). Dešimt dalyvių iš Lietuvos ir penkiolika iš Lenkijos susivienijo bendram iššūkiui – per tris dienas įveikti 210 km.

Keliaudami dviračiais grožėjomis nuostabiais šalių gamtos vaizdais, svečiavomės Mozūrijos ekologinėje sodyboje „Tylieji vandenys“, stabtelėjome prie hidroelektrinės, mynėme turtingais flora ir fauna Skalisko miškais, aplankėme Rapa piramidę, gėrėjomis unikaliais istorinės bažnyčios vitražais, pasivaikščiojome po kurortinį Geldapės miestelį.

Nemažai jėgų iš dalyvių pareikalavo antroji diena, kai teko įveikti ilgiausią apie 100 kilometrų ir kalvočiausią atkarpą nuo Geldapės iki Vilkaviškio. Trečioji diena buvo skirta Lietuvos kraštovaizdžio ir kultūros objektų pažinimui. Sekminių rytą sudalyvavome šv. Mišiose Kudirkos Naumiestyje. Žygeivius palaimino ir trumpą bažnyčios istoriją pristatė kan. Donatas Jasulaitis.

Sintautų miestelyje prie dainuojančio fontano mus pasitiko ir apie žymesnius objektus papasakojo laikinai Sintautų kultūros centro direktoriaus pareigas einanti Vida Čeplevičienė. Didelį įspūdį mūsų svečiams paliko ir Šakių miesto karilionas.

Trečiają dieną, įveikę dar beveik šešiasdešimt kilometrų, pasiekėme savo kelionės tikslą – Zanavykų muziejų. Ten žygeivius maloniai pasitiko Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, sveikinimo žodį tarė Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitiene, Budrių miestelio vicemerė Anna Kowalewska bei švietimo, kultūros ir sporto vedėjo pavaduotoja ir “Vėjo” klubo narė Eglė Plančiūnienė. Visiems žygio dalyviams buvo įteikti medaliai bei smulkios dovanėlės. Nuoširdžiai dėkojame Sporto Laisvalaikio Klubas “Vėjas” nariams už prisijungimą prie šio projekto. Tikimė, kad šis žygis kartu nebus paskutinis

Skip to content