KRISTINOS NORVILAITĖS PARODA “ĮKVĖPIMAS ATEINA NETIKĖTAI”

Share this post


KRISTINOS NORVILAITĖS PARODA “ĮKVĖPIMAS ATEINA NETIKĖTAI”

KRISTINA NORVILAITĖ
Paroda „Įkvėpimas ateina netikėtai“
2022 m. rugpjūčio 11 d. - rugsėjo 8 d.
Parodos atidarymas rugpjūčio 11 d. 15 val.
Zanavykų muziejus
Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių r.

„Mano kasdienybė yra neatsiejama nuo muzikos. Garsai mano vaizduotėje kuria paveikslus. Jei aplanko nuovargis ir rūpesčiai, suskambus muzikai, vėl viskas įgauna spalvas, šešėlius, istorijas, emocijas. Ši paroda – tai nedidelė dalis mano vaizdinių, kuriuos galėjau ir suspėjau perkelti į drobę. Kviečiu žiūrovą pakeliauti po mano muzikos pasaulį“, – pasakoja K. Norvilaitė.

Šios parodos pagrindinis motyvas – muzika. K. Norvilaitės darbai sukurti lino raižinio bei mišria technikomis ir atspausdinti ant drobės. Paveiksluose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: balta, juoda, geltona, mėlyna, o taip pat išraiškingas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika. K. Norvilaitė monumentalumą jungia su jautrumu.

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, LATGA narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 50 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau būta virš dviejų šimtų.

2010 m., dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“.

Nuo 2000 m., veda grafikos edukacinius užsiėmimus, o nuo 2009 m., šiuos užsiėmimus taipogi rengia ir savanoriauja Santaros vaikų ligoninėje.

Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 jos knygų), parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Kristinos Norvilaitės iliustruota V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“ Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. 2018 m. Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) skyrė apdovanojimą už gražiausias dvispalves iliustracijas knygai G. Bessière „Plunksna“. 2019 m., už neeilinį Algirdo Toliato knygos „Dievo vaikų planeta“ apipavidalinimą ir žaismingą dizainą pelnė diplomą (geriausios 2019 metų Klaipėdos knygos).

2011 m., įkūrė galeriją „Kristina Norvilaitė“, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus. 2013-2021 m., ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius“. 2015 m., debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre (spektaklis „Ledo vaikai“).

K. Norvilaitės darbų yra įsigiję Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos, Italijos muziejai, bei privatūs kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Šveicarijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Olandijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir kt.

Artimiausios įvykusios parodos: JAV (New York, 4th New York International Miniature Print Exhibition, Manhattan graphics center; New York, Art on paper, Site:Brooklyn gallery), Kanadoje (Vancouver, The Biennial International Miniature Print Exhibition (BIMPE), The Federation gallery), Vokietijoje (Berlin; Mini-Maxi Print Exhibition; Galleri Heike Arndt Berlin), Portugalijoje (Douro; 4 Global Print 2019; Museum do Douro), Norvegijoje (Haugesund; HIT-Exhibition: Artistic Relief Printing Today; Haugesund art museum), ArtVilnius’21 meno mugėje ir kt.

 „Viena vertus, K. Norvilaitės grafika yra panaši į tapybą – ji spaudžiama ant drobės ir tempiama ant porėmio, dažniausiai yra didelio formato su stipriai išreikštu spalvos dėmeniu. Antra vertus, tai tikri plakato tipo grafiniai lino atspaudai, kurių ryškiose spalvinėse plokštumose veriasi erdvinis pasaulis. Jos vaizduojami daiktai ar atskiri žmogaus kūno fragmentai tiksliai įsikomponuoja į erdvę ir ją užvaldo.“

(J. Liškevičienė „Kristinos Norvilaitės kūryba: Septintoji diena “, Dailė 2016 / 1)

Daugiau apie menininkę: www.kristinanorvilaite.com ir www.galerija-norvilaite.lt

Skip to content