Vytinių juostų paroda

Share this post


Vytinių juostų paroda

Nuo 2022 m. lapkričio 15 d. Zanavykų muziejuje veikia tradicinių amatų meistrės Vilijos Ratautienės vytinių juostų paroda.

Vytinių juostų vijimas – vienas seniausių liaudies amatų, kurių paskirtis buvo ne tik sujuosti drabužius, jos turėjo ir mitologinę – sakralinę reikšmę. Jomis puošdavo skrybėles, kiklikus, apsiūdavo drabužių kraštus. Plonesnes juosteles naudodavo parišimui įvairiems buitiniams rakandams, naudodavo švenčių ritualų metu, kaip apsaugą nuo viso pikto. Vytinė juosta yra neatskiriama ir tautinio kostiumo dalis.

Šiomis dienomis pati vytinių juostų technologija yra nykstanti. Labai nedaug Lietuvos tautodailininkų jas veja. Viena iš jų – Vilija Ratautienė, kurios vytos vytinės juostos yra sertifikuotos kaip tautinis paveldas. Jai suteiktas tradicinių amatų meistrės vardas. 2013 m. buvo sertifikuota jos mokymo programa „Vytinių juostų audimas“, o 2015 m. suteiktas kūrėjos statusas.

Vilijos Ratautienės vytinių juostų paroda Zanavykų muziejuje bus eksponuojama iki kitų metų sausio 6 dienos. Kviečiame apsilankyti!

Skip to content