Danutos Sewruk tapybos paroda “Rytų Prūsija languose”

Share this post


Danutos Sewruk tapybos paroda “Rytų Prūsija languose”

2023 m. kovo 9 d. (ketvirtadienį) kviečiame į Lenkijos menininkės Danutos Sewruk tapybos parodos „Rytų Prūsija languose“ atidarymą.

Šioje parodoje eksponuojamiems paveikslams dailininkė įkvėpimo sėmėsi iš istorinių devyniolikto ir dvidešimto amžiaus atvirukų, kuriose vaizduojamos Ungura apylinkės (Ungura, dab. Vengoževas (lenk. Węgorzewo, liet. Ungura, vok. Angerburg)). Tapyti paveikslai yra originaliai įkomponuojami į langų rėmus. Tai lyg simboliniai langai, pro kurios žiūrovas gali išvysti istorinius, dažniausiai jau nebeegzistuojančius, buvusios Rytų Prūsijos miestų pastatus.

Autorė gimė 1971 m. Augustave. Šeima buvo įsikūrusi nedideliame Rubcovo kaimelyje, Augustavo miške. Vaikystė prabėgo arti gamtos, dirbant kaimiškus ūkio darbus. Čia susiformavo jautrus, autorę supančios natūralios gamtos ir kaimo ramybės, vertybių pajautimas. Tapyba autorei – tarsi pabėgimas nuo šiuolaikinio kasdieninio darbo šurmulio. Tai tapo jos hobiu ir gyvenimo aistra.

‘-Kai stoviu prie molberto, į manę įeina kita figūra ir aš įgaunu įkvėpimo sukurti dar vieną paveikslą”,- teigia Danuta Sewruk, savo tapyba siekianti perteikti grožį, harmoniją ir gyvenimo džiaugsmą. Dažniausiai dailininkės darbuose atsiskleidžia kaimo tematika, kurią įkvėpė Lenkijos kaimo kasdienybė. Paveiksluose spalvų gama siekiama perteikti gamtos tikroviškumą, kurį pajaučia jautri autorės asmenybė. Autorė džiaugiasi, kai jos darbus įvertina kiti, jais puošdami savo namus ne tik Lenkijoje, bet ir užsienyje. Tai dailininkę motyvuoją dar daugiau kurti.

Pirmoji dailininkės Danutos Sewruk autorinė paroda buvo surengta 2017 m. Ungura (lenk. Węgorzewo) mieste savivaldybės ir bendruomenės viešojoje bibliotekoje. 2019 – 2022 m. autorinės parodos surengtos: „Krasicki“ viešbučio fojė, Boyeno tvirtovėje Giżycko mieste, Amatų ir meno kalvėje, savivaldybės ir bendruomenės viešojoje bibliotekoje Vengoževo mieste, Vengoževo geležinkelių istorijos muziejuje ir kt.

Paroda Zanavykų muziejuje bus eksponuojama iki 2023 m. gegužės 20 d. Maloniai kviečiame aplankyti!

Skip to content