Vaikų vasaros stovykla “Zanavykutis. Mokslo pasakos”


Vaikų vasaros stovykla “Zanavykutis. Mokslo pasakos”

Liepos 10 – 14 dienomis Zanavykų muziejuje vyko vaikų vasaros stovykla „Zanavykutis. Mokslo pasakos“. Stovykla  buvo organizuojama siekiant pasiūlyti  vaikams turiningą ir aktyvų  vasaros poilsį, didinantį jų motyvaciją mokymuisi, stiprinantį bendruosius gebėjimus, įgūdžius, ugdant kūrybiškumą.  Šakių rajone minint jubiliejinius Prano Mašioto metus, stovyklos metu organizuotoms veikloms įkvėpimo ieškojome šio vaikų rašytojo knygoje „Mokslo pasakos“. 

Vaikų vasaros stovyklą „Zanavykutis. Mokslo pasakos“ pradėjome susipažįstant.  Vyko dalyvių prisistatymas,  vėliau vaikai susipažino su muziejaus erdvėmis, ekspozicijomis,  veikiančiomis parodomis. Edukaciniame užsiėmime lavino erdvinį mąstymą ausdami, o keramikos dirbtuvėse pas keramiką Andrių Janulaitį aiškinosi molio paslaptis.  Dieną užbaigė spalvotomis dirbtuvėmis,  kurdami tikrą laikrodį, kuris skaičiuos geriausias stebuklingos vaikystės valandas.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai  praleido konstruodami aitvarus, vijo piemenėlių juostas,  žaidė judrius žaidimus. Ne tik žinias, bet ir daugybę gerų emocijų purslų vaikams padovanojo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta pažinti mus supančią aplinką. Organizuotų edukacinių užsiėmimų metu dalyviai pažino Zyplių dvare augančius augalus,  vėliau kūrybinėse dirbtuvėse ne tik sužinojo daug įdomių faktų apie paukščius, bet ir pasigamino spalvotą suvenyrą priminsiantį apie svarbą saugoti savo krašto gamtą. Stovyklautojus aplankė  ir atliekų tvarkymo bendrovės „Ekonovus“ atstovės Vilma ir Sandra su edukacine paskaita apie teisingą atliekų rūšiavimą ir tvarumą. Po smagios viktorinos  vaikai buvo apdovanoti saldžiais bendrovės „Ekonovus“ įsteigtais prizais.  Vėliau popieriaus gaminimo dirbtuvėlėse  sužinojo, kaip kūrybiškai galima perdirbti popierių, ir pasigamino knygos skirtuką.

Ketvirtosios vasaros stovyklos „Zanavykutis. Mokslo pasakos“ dienos  veiklos prabėgo labai turiningai. Ryte stovyklautojai ieškojo laimės pasagos. Vėliau edukaciniame užsiėmime klausėsi medžių pasakos. Išbandė cianotipijos techniką ir kaitrios saulės pagalba fotografavo gražiausius Zyplių dvaro pievos augalus. Laukė antrasis užsiėmimas su keramiku Andriumi, kurio metu vaikai glazūravo pirmiau pagamintus dirbinius. O stovyklos diena baigėsi susipažįstant su trankiais Afrikos būgnų garsais.

Paskutinės  vasaros stovyklos „Zanavykutis. Mokslo pasakos“ dienos metu rytą praleido meditaciniame užsiėmime taškuodami mandalas. Vėliau laukė mieline tešla kvepiantis edukacinis užsiėmimas „Zuikio lauktuvės“, mėtų sodinimas ir smagūs komandiniai žaidimai.  Visi  muziejuje vykusios mokslo pasakos  veikėjai buvo apdovanoti diplomais, o stovyklos metu pagaminti darbeliai atiteko dalyviams.

Dėkojame Šakių rajono savivaldybei už suteiktą galimybę kurti, sužinoti, patirti, pajusti. Už naujas patirtis ir naujus draugus.  Taip pat  dėkojame Zyplių dvaro virtuvės restorano „Kuchmistrai“ kolektyvui, kuris kiekvieną dieną laukė mažųjų mokslo pasakų kūrėjų su šypsenomis ir skaniais pietumis.  Už nemokamas  edukacines veiklas tariame ačiū Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams bei atliekų tvarkymo bendrovei „Ekonovus“.

Projektas finansuojamas Šakių rajono savivaldybės lėšomis.

Parengė Renata Kutkienė

Skip to content