Edukacijos

Edukacinės programos Zanavykų muziejuje

Zanavykų muziejuje nuolat rengiami ir įgyvendinami tradiciniai edukaciniai užsiėmimai orientuoti į zanavykišką kultūrą, buitį ir amatus. Užsiėmimuose dalyviai aktyviai ugdo vaizduotę, kūrybinius gebėjimus, socialinius įgūdžius ir susipažįsta su zanavykų krašto kultūra, jos istorija. Edukaciniai užsiėmimai yra praktinio pobūdžio, pritaikyti skirtingo amžiaus lankytojams ir socialinėms grupėms .

Kviečiame išbandyti naujas bei tradicines kultūrinės edukacijos kryptis muziejuje – polimerinio molio techniką, žvakių liejimą.

Muziejus pirmasis regione turi tikslą pristatyti netradicinę edukaciją krašto istorijos ir kultūros pažinimui. Polimerinio molio užsiėmimai – tai naujas dalykas tiek Šakių rajone, tiek visoje Lietuvoje. Vaikus ir jaunimą ši veikla įtraukia, skatina kurti, improvizuoti. Edukacinio užsiėmimo metu Zanavykų muziejuje  kuriamos tulpės (lelijos), paukščio segės. Tulpės (lelijos) ornamentas zanavykiškoje tekstilėje ir baldų puošyboje buvo itin svarbus, todėl ir edukaciniuose užsiėmimuose dalyviai supažindinami su šio motyvo reikšme ir svarba zanavykams. 

Suvalkijos regione yra tik vienas amatininkas puoselėjantis tradicinį žvakininkystės amatą. Muziejus, norėdamas atgaivinti šį amatą, parengė naują edukacinę programą. Ši edukacinė programa, ypač šventiniu laikotarpiu, sulaukia didelio vaikų ir jaunimo susidomėjimo. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužino žvakės atsiradimo istoriją, su amatu susipažįsta teoriškai, taip pat praktiškai išbando įvairius žvakių liejimo būdus. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai mokosi susisukti medumi kvepiančią korėtą žvakę iš vaškuolės. Išbando patį greičiausią ir lengviausią jų gamybos principą – žvakių liejimą formelėse. Taip pat sužino ir patį seniausią žvakių gamybos būdą – kantriai lieja vašką ant knatelių. Nulietas žvakes, kaip darbo rezultatą, edukacinio užsiėmimo dalyviai pasiima su savimi.

Edukacinio 90 min. trukmės užsiėmimo kaina lankytojui 3-10 € (kaina priklauso nuo pasirinktos edukacijos). Edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos užsakomi el. paštu edukacija@zanavykumuziejus.lt arba telefonu 8 650 85 035.

Skip to content